“Інші правила” – “Судена” запустила проект залучення жінок до протидії корупції

93% українців визнають політичну корупцію важливою або дуже важливою проблемою для України. 86% опитаних розуміють негативні наслідки корупції для суспільства. Такі результати показало масштабне соцопитування Київського Міжнародного Інституту Соціології, проведеного на замовлення USAID в травні 2019 року.

У той же час, за даними фокус-груп, проведених Фондом «Демократичні ініціативи» у 2018 році, коли йдеться про побутову корупцію, опитані зазначають, що вона може бути корисною особисто для них.

Між тим, те, що українці звикли називати “подякою” і бачать як швидкий спосіб вирішити свої питання, є нічим іншим, як злочином.

У травні розпочався перший етап проекту «Інші правила», спрямований на подолання побутової корупції в Україні. Ініціативу впроваджує ГО “Студена” за підтримки USAID.

Мета проекту — залучити жінок до боротьби з корупцією і висвітлити  історії героїнь, яким вдалося перемогти хабарництво у різних сферах діяльності. Саме жінки частіше є свідками побутової корупції, адже досі в родинах зазвичай займаються справами, пов’язаними із доглядом за дітьми та здоров’ям.

“Існує безліч способів, як отримати необхідну послугу без порушення закону. У наших реаліях життя це складно, але можливо. Це доводять історії успіху жінок, які розпочали боротьбу активістками на місцях, але вийшли на системний рівень”, — наголошують організатори проекту.

Ксенія Романечук — перша з 16 учасниць, яка поділилася своїм досвідом боротьби з незаконним обігом готівкових коштів у дитячому садочку. Жінка обурилася, коли кошти, зібрані для подарунків дітям, спрямували на “подяки” вихователям.

«Особисто для мене дико купувати любов до дитини подарунками і грошима. Це принизливо і для батьків, і для вихователя», — зазначає Ксенія.

Усі охочі мають змогу долучитися до ініціативи та поділитися своїм досвідом на сторінці “Інші правила” у Facebook. Наші історії легко знайти за хештегом #іншіправила

Усі історії циклу буде опубліковано у виданнях “Українська правда. Життя” та WoMo.

Цей проект став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).

Публікації в рамках проекту є виключною відповідальністю організації Грантоотримувача і необов’язково відображають погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.