Центр соціальної адаптації ветеранів АТО та їх сімей “ПОРУЧ”

Проект Центру психосоціальної адаптації ветеранів АТО «Поруч» передбачає створення силами місцевої ветеранської спільноти м. Краматорська закладу комплексної підтримки за принципом «рівний-рівному». Центр має на меті розгорнути діяльність за 3 основними напрямками: ветеран-самодопомога, ветеран-сім’я та ветеран-громада.
Ветеран-самодопомога – діяльність, спрямована на зниження наслідків пережитих травмуючи подій, актуалізації внутрішнього потенціалу та стимуляції пост-травматичного зростання. Такими заходами, зокрема, є виїзні сесії Центру, проведені за принципом «адреналінотерапії». Дослідження та спостереження за бійцями показують, що саме цей метод є дієвим для відключення стану «на війні», оскільки після повернення з зони бойових дій ветеранам часто дуже важко розслабитись внаслідок напрацьованого рівня адреналіну, який був нормою на полі бою. У стані спокою їм некомфортно, або ж навіть з’являється відчуття, що вони «помирають зсередини».
Також ми долучаємо спортивну діяльність, як таку, що дає один з важливих ресурсів вивільнення від стресу – фізичний, і «вмикає» людину на тілесному рівні, та сприяє виробітку ендорфінів.
Ветеран-сім’я – діяльність, спрямована на покращення взаєморозуміння ветеранів і їхніх сімей, відновлення довіри всередині сімей. Висока статистика розлучень після повернення ветеранів з війни говорить про те, що ця діяльність є напрочуд важливою для психосоціальної адаптації ветеранів. У центрі проводяться майстер-класи, зустрічі і вечори, організовані для проведення сімейного дозвілля (в тому числі з дітьми).
Ветеран-громада –діяльність, спрямована на інтеграцію ветеранів АТО у соціум, у якому вони перебувають, підвищення лояльності суспільства до ветеранів, а також ветеранів-переселенців.
Напрямок відповідає за залучення ветеранів у розбудову спільноти, в якій вони знаходяться, а також підвищує рівень лояльності спільноти до ветеранів. Це актуально для міста із суперечливим ставленням до представників ЗСУ і добровольчих батальйонів. У діяльності ідеться про організацію громадських ініціатив за участі цільової аудиторії проекту, чия волонтерська робота буде спрямована на вирішення актуальних проблем спільноти м. Краматорська і регіону загалом.
Основною аудиторією є як ветерани АТО, так і така особливо вразлива категорія осіб, як ветерани-переселенці. Також ми працюємо із вимушеними переселенцями.
Таким чином, наш проект допоможе залучити ветеранів до вирішення своїх психологічних негараздів (за принципом рівний – рівному) шляхом актуалізації механізмів самодопомоги і підвищення власних ресурсів, а також покращення взаємодії в сім’ї і соціумі. Проект передбачає якнайширшу залученість бенефеціарів проекту до його творення, а отже сприятиме довірі до проекту з боку цільової аудиторії.

Наразі персонал центру на 90% складається з ветеранів АТО та переселенців.

Ми запрошуємо ветеранів АТО та їх сім’ї, а також вимушених переселенців відвідати наш Центр! Всі активності – безкоштовно.

Подробиці – на ФБ-сторінці.

Центр працює щоденно, з 12:00 до 20:00.

24

activism

gory

gory2