“Без броні”: аналітики Студени опрацювали 1090 організацій для “атошників”

На інтерактивному круглому столі в Українському кризовому медіа-центрі 18 травня резюмували досягнення проекту «Без броні»: загалом впродовж 5 місяців реалізації проекту було відібрано й внесено на сайт http://bezbroni.net/ 536 ініціатив допомоги учасникам АТО з 151 населеного пункту. Ініціативи з юридичної, медичної, психологічної й соціальної допомоги перевірені аналітиками «Без броні», є безкоштовними, фаховими й дієвими. Всього було опрацьовано за 4 місяці 1090 організацій.

«На сайті http://bezbroni.net/ людина з будь-якого населеного пункту може обрати найближчу до себе ініціативу. Сайт є самонаповнюваним: будь –яка ініціатива може додати себе. Надалі проект переходить під підпорядкування Київської міської спілки ветеранів АТО. За ним буде закріплений модератор, який перевірятиме ініціативи, які будуть додаватися», – зазначила Анастасія Мельниченко, координаторка проекту «Без броні».

Юристка «Без Броні» Оксана Іванців вказала на державні й законодавчі проблеми щодо допомоги учасникам АТО: «Функції реабілітації розділені між двома міністерствами: Мінсоцполітики й Міністерством охорони здоров`я. Часто вони не є узгодженими й дублюються.»

Олександра Тарасова, начальниця управління у справах ветеранів та учасників АТО Міністерства соціальної політики України, у свою чергу підтвердила, що царина психологічних послуг є новою для України з погляду державного управління: «Система державного управління 2014-2015 року не була пристосована, аби проводити фаховий державний менеджмент у цій сфері. Психологічні послуги для учасників АТО мають надаватися за державний кошт».