«Без броні»

«Без броні» – проект психологічної реабілітації та соціальної адаптації до мирного життя військовослужбовців після АТО, що має на меті створення єдиної бази даних  наявних по всій Україні ініціатив з надання юридичної, психологічної, соціальної та медичної допомоги бійцям АТО.

Наразі портал офіційно розпочав свою роботу й за допомогою спільних зусиль волонтерів, медиків, соціальних працівників, психологів та юристів допомагає бійцям АТО не нести у мирне життя жахіття війни, а лиш досвід та накопичені знання. Назва проекту «Без броні» говорить про те, що у мирному житті душевна броня, так необхідна в умовах бойових дій, нарешті може бути знята.

Станом на сьогодні платформа http://bezbroni.net об’єднує понад 200 громадських та державних ініціатив  з усієї України на одному порталі, більшість з яких знаходяться в Києві, а також Харкові та Львові. Всього на сайті станом на початок березня присутні ініціативи з 76 міст, і їх кількість постійно зростає. Портал виконаний у вигляді інтерактивної мапи, на якій кожен з легкістю зможе знайти необхідну допомогу: від психологічної реабілітації до вирішення питань з працевлаштуванням.

Ініціативи сортовані за областями, містами, а також типами допомоги. Це дозволяє легко знайти та отримати необхідну допомогу всім тим, хто цього потребує. До того ж, для організацій, які потрапляють в базу, платформа розробила суворі критерії відбору.

Не менш важливою місією проекту є руйнація усталеного у свідомості багатьох бійців стереотипу про те, що “сильним допомога не потрібна”, тим паче, психологічна. Активісти проекту розгортають медіа-капманію, покликану донести до військових “меседж” про те, що звертатися по допомогу до фахівців – це прояв сили, а не слабкості. Наша мета – підвищення психологічної культури українців, докорінна зміна сприйняття тих, хто звернувся по допомогу.

Проект «Без броні» ініційовано ГО «STUDENA», в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) , за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

bord-01-preview