У центрі адаптації ветеранів АТО «Поруч» надано 2090 послуг

Вже півроку у м.Краматорськ працює перший в Україні комплексний Центр соціальної адаптації ветеранів АТО та їх родин «Поруч».

У рамках цього проекту військовим, які повернулися з зони бойових дій, надають комплекс допомоги за трьома напрямами: ветеран-особистість призначений для подолання підвищення внутрішнього ресурсу атовця, його здатність до посттравматичного зростання; ветеран-сім’я створений для налагодження стосунків між ветеранами та їх близькими; ветеран-громада дає легальні інструменти змін в країні та допомагає інтеграції ветерана в соціум.

Анастасія Мельниченко, координаторка проекту, голова ГО «Studena», громадська активістка пишається результатами діяльності та щиро рада, що центр допомагає повернутися атовцям до мирного життя: «За півроку роботи центр «Поруч» став комфортним і психологічно захищеним середовищем. Найбільш популярними серед наших ветеранів є активності з елементами адреналінотерапії, а також послуги юридичного та психологічного характеру (останніх, до речі, було надано понад 215). І найголовніше, люди сюди приходять тому, що центр дає їм змогу комунікувати та прокладати нові соціальні зв’язки – а це і була одна з головних наших задач!».

Від початку травня до середини вересня центр активно займався підтримкою демобілізованих АТО. Було отримано 2090 звернень і надано стільки ж послуг. За час діяльності проект допоміг понад 620-ти клієнтам, які користувалися різноманітним набором послуг усіх трьох напрямків роботи.

У своїй роботі Центр соціальної адаптації ветеранів АТО та їх родин базується на успішних практиках закордонних та вітчизняних підходів підтримки колишніх військовослужбовців у поверненні до мирного життя. Окрім вищезазначених напрямів роботи з ветеранами, у «Поруч» можна отримати консультації та допомогу з юридичних питань, з питань професійної перекваліфікації, подальшого працевлаштування, самоосвіти та багатьох інших.

Варто зазначити, що робота «Поруч» не зупиняється на досягнутому і команда центру вже розробила план подальших дій на наступний рік. Про це незабаром буде повідомлено у ЗМІ.