“Вервечка”: b2b платформа для підтримки дрібних підприємців зі Сходу України

“Студена” розпочала розробку Інтернет-платформи для b to b продажів, орієнтовану на малий і середній роздрібний бізнес, яка забезпечує автоматизацію процесу закупівлі і реалізації товару.

Наш проект спрямовано на підтримку виробника і реалізатора продукції Донецької та Луганської області шляхом створення програми автоматизованого процесу закупівлі і продажу товару. Програма допомагає спрощувати шляхи налагодження взаємодії між виробником та продавцем, що є дуже актуально для регіону, який, внаслідок конфлікту, втратив налагоджені шляхи комунікації.

Система b2b розробляється у вигляді сайту та мобільного застосунку.

Нами було опитано 30 представників малого та середнього бізнесу, які займаються виготовленням, реалізацією або продажем товару. Згідно із результатами, 100% виробників/дистрибюторів не користуються автоматизованими системами продажів. 67% опитаних користувалися послугами торгових агентів для інформування клієнтів про час поставки, для пошуку нових клієнтів і здійснення взаємодії з клієнтами. В той же час, половина опитаних представників торгових точок висловили незадоволення роботою торгових агентів. За їх словами, зокрема, невдоволення викликала низька компетентність торгових агентів, а також негативний людський чинник. 75% опитаних представників роздрібних торгівельних точок хотіли б автоматизувати систему пошуку і замовлення товарів. 25% не вдоволені якістю прийому замовлень постачальником, бо “існує людський фактор”, “бувають помилки, приписки, пересорт”, тощо.

75% опитаних здійснюють замовлення товару через інтернет (електронну пошту), тобто вони потенційно готові користуватися онлайн-інструментом.   

За нашим розрахунком, платформа не лише допомагатиме налагодженню зв’язків, але й економитиме кошти для дрібних підприємців, а також надаватиме їм конкурентну перевагу.