“За ВДВ!” (“За ветеранів до влади!”) проект підготовки ветеранів до держслужби

Проект «За ветеранів до влади!» (За ВДВ!) має на меті підготовку ветеранів до роботи на посаді держслужбовців та інтеграцію їх у органи виконавчої влади.

З цією метою у місті Києві запускається навчальний центр для ветеранів, який же діє і як кадрова агенція. У Центрі займаються три навчальні групи по 20 осіб кожна. При зарахуванні на навчання з ветераном працює фахівець з профорієнтації, який, вивчивши досвід та зацікавлення кандидата, видає аналітичну довідку про оптимальну спеціалізацію кандидата. Навчання в центрі складається з двох етапів – загальний та спеціалізований.
На загальному етапі студент буде вивчати основи: діловодство, взаємодію з громадськістю, пакет антикорупційного характеру, базові законодавчі та регуляторні акти.
На спеціалізованому студент буде готуватися до роботи в цільовій установі, та вивчати майбутню сферу роботи. На цьому етапі державні установи беруть менторство над кандидатом, готуючи його до роботи безпосередньо на посаді.

Емоційна заангажованість державного службовця напряму впливає на результативність його роботи.

Бюджетна програма перекваліфікації та працевлаштування у місті Києві, на яку минулого року були виділені кошти, не працювала через байдужість виконавців, адже її треба було прописувати з нуля.
Після інтеграції одного ветерана АТО в Департамент Соціальної політики міста Києва на посаду старшого виконавця, він отримав головне перше завдання – налагодити дієву роботу цієї програми.
За два місяці роботи він виробив Порядок використання коштів, прописав Положення про прийом документів та розробив схему оповіщеня та збору громадської потреби.
Після цього за його схемою було зібрано та опрацьовано 920 заяв ветеранів АТО міста Києва на проходження курсів перекваліфікації.
Паралельно він зайнявся пошуками навчальних закладів, за допомогою громадських організацій закрив усі позиції та наразі приймає участь в розробці тендерних вимог, у тісній співпраці з навчальними закладами. Таким чином почала реалізовуватись державна бюджетна програма вартістю в декілька мільйонів гривень.
Блокування державних програм відбувається саме на рівні місцевої влади. Заповнення «низових» ланок влади високомотивованими небайдужими людьми змусить працювати вже існуючі державні програми для ветеранів.
Проект «За ВДВ» планується втілювати уже за наявної нормативно-правової підтримки. Адже згідно з Розпорядженням КМУ від 31 березня 2015 р. № 359-р, Визначення процедури прийняття на державну службу демобілізованих військовослужбовців, ветерани АТО проходять відбір на держслужбу за спрощеними вимогами.
Проект не лише допоможе запрацювати належним чином наявним програмам допомоги учасникам АТО, але й сприятиме прискоренню психосоціальної адаптації демобілізованих.
При неможливості щось змінити і при постійних неудачах, ветерани відчувають фрустрацію. Згідно з показниками проведеної ГО «Студена» у рамках проекту «Центр соціальної адаптації ветеранів АТО «Поруч» фокус-групи, 90% опитаних відмічали роботу державних органів як незадовільну і таку, яка не може задовільнити їхні потреби. Таким чином, байдуже ставлення та саботування роботи з ветеранами на місцевому рівні, ускладнює процес психосоціальної адаптації людей, які пройшли війну.
Для покращення психосоціальної адаптації та зниження рівня фрустрації необхідно дати ветеранам легальні інструменти впливу на ситуацію в країні, а також розуміння того, що змін досягнути можна.
Час реалізації проекту: вересень 2016 – березень 2017.

Реєстрація на проект до 10 жовтня 2016 року за посиланням.